Začínáme s golfem

Je zapotřebí golfové vybavení?

K nezávazné hře žádnou výbavu kupovat nemusíte, hole jsou k dispozici k vypůjčení v recepci golfového resortu.

Kolik mě to bude stát?

Některé areály vybírají vstupné, Golf Resort LIPINY nikoliv! Na místě je možné si vypůjčit hůl či dvě základní hole pro hru na Veřejném hřišti – č. 8 a putter.

Na osvětlené cvičné louce Driving Range se odpalují pouze cvičné míče. „Žetony“ zakoupíte na recepci, košík stojí 60 Kč / 40 míčků.

Dále můžete trénovat krátkou hru na tzv. CHIPPING GREEN a přihrávky do jamky na tzv. PUTTING GREEN. Na těchto cvičných plochách nepoužívejte cvičné míče. Na všechny plochy je neomezený vstup zdarma.

Naším cílem je dostat Vás co nejrychleji na Veřejné golfové hřiště! Stačí Vám pouze absolvovat hodinový startovací kurz pro Veřejné hřiště pod vedením zaměstnanců Golf Resortu Lipiny a můžete vyrazit vstříc novým sportovním zážitkům.

Kurz START karta probíhá v sobotu v 10:00. Na tomto hodinovém kurzu se seznámíte s pravidly a bezpečnosti na hřišti a naučíte se základní úchop hole a švih. Na tento kurz se můžete přihlásit osobně na recepci, telefonicky nebo přes webový formulář ZDE>>>

Jak se obléci na golf

Páni

 • plátěné kalhoty nebo Krátké kalhoty, nejlépe jednobarevné bez potisku
 • tričko s límečkem
 • plná sportovní obuv

Dámy

 • Plátěné kalhoty
 • Sukně (délka ke kolenům)
 • Tričko s límečkem
 • Plná sportovní obuv

Za zcela nevhodné oblečení se považuje „riflová móda“, nátělníky a obuv s vysokým podpatkem.

Jak se chovat na golfu

 • Vždy dodržujeme dostatečnou vzdálenost při momentu švihu spoluhráče.(alespoň 3 m za hráčem);
 • Na golfu je nepřípustné jakkoliv narušovat tiché golfové prostředí (pískat, křičet…);
 • Při přípravě golfisty k úder vždy sledujeme jeho odpal, zároveň nesmíme nijak narušit jeho hru;
 • Při hře máme vypnuté mobilní telefony;
 • Vždy dodržujeme pravidla daného hřiště.

Co nalezneme v Golf Resortu Lipiny

 • Parkoviště
 • Klubovnu s recepcí
 • Restauraci s terasou
 • Mistrovské hřiště
 • Veřejné hřiště
 • Cvičnou louku (Driving Range)
 • Tréninkové plochy
 • Vyhlídkovou věž

Popis hracích ploch v areálu

Cvičná louka (neboli Driving Range) – je nejčastějším místem tréninku golfistů všech úrovní i místem prvních golfových pokusů. Obvykle jde o louku s řadou odpalovacích míst umístěných v řadě na jejím okraji. Protože hráči trénují nejrůznější typy ran s různě vzdáleným místem dopadu míče, do prostoru louky před odpalovacími místy je vždy z bezpečnostních důvodů zakázán vstup. Na cvičné louce je obvykle také možné domluvit trénink s trenérem. Vždy je třeba dávat pozor na bezpečnost – přehlédnutá hůl ve švihu je stejně nebezpečná jako letící míč. Driving Range v Golf Resortu Lipiny je pro Vás jako jediný v regionu otevřen po celou sezónu denně od 7:00 do 21:00 hodin. (v pondělí kvůli údržbě pouze do 20:00 hodin), je zastřešen a plně osvětlen.

Putting Green (neboli cvičné jamkoviště) vs. Chipping Green (jamkoviště pro trénink přihrávek, označováno též Approach Green či Pitching Green) – v obou případech jde o jamkoviště, tedy pečlivě střiženou uhlazenou plochu určenou pouze pro patování (v češtině se neujal vhodnější název), neboli dohrání míče do jamky po zemi. Hráči zde trénují především odhad tvaru a sklonu povrchu jamkoviště, které rozhodují o tom, kudy a jak daleko míč doběhne, jestli při tom nemine jamku. V případě putting greenu se pouze patuje, v případě approach greenu se trénuje přesnost krátkých příher z blízkého okolí greenu, kdy dráha doběhu míčku hraje hlavní roli. Povrch jamkoviště vyžaduje od hráčů určitou ohleduplnost – šoupání nohou či vysoké podpatky správci neuvidí rádi.

Poznámka: Cvičná jamkoviště jsou standardní součástí větších golfových areálů – proto je v seznamu sportovišť na této stránce nerozlišujeme.

Mistrovské hřiště

Veřejné hřiště – pojem „veřejné hřiště" se ustálil jako označení hřiště bez omezení výkonnosti hráče. Obvykle je toto hřiště kratší a zjednodušenou obdobou hřišť mistrovských, nabízí ale plnohodnotnou golfovou hru. Veřejná hřiště bývají hojně navštěvována i pokročilými hráči z tréninkových důvodů. Pokud jste úplný nováček, stačí Vám pouze absolvovat hodinový startovací kurz a můžete vyrazit vstříc novým sportovním zážitkům. Více o kurzu START karta najdete zde »

Hrací poplatek na Veřejném hřišti v Golf Resortu Lipiny,vhodném pro začátečníky, je ve výši 220–280 Kč ve všední dny a 310 Kč o víkendech a svátcích. Při hře odehrajete 9 jamek různých délek, tvarů a golfových nástrah (voda, písečné překážky) stejným způsobem, jako se hraje na Mistrovském hřišti, které se odlišuje větší délkou a celkově vyšší obtížností.

Golfová výbava

Bag (beg) – golfový „vak, pytel" na přenášení či převážení holí při hře.

Hůl (Club) – maximální počet holí v bagu je 14, je možné hrát s libovolně menším počtem. Rozumným minimem pro hru na začátečnickém hřišti je sada zahrnující putter a jedno či dvě železa (kratší a delší), případně ještě sand-wedge pro hru z písečných nástrah (bunkerů).

Dřevo (Wood, vůd) – dlouhá hůl s objemnou hlavou určená hlavně pro dlouhé rány. Při hře dlouhým dřevem hráč dosáhne větší vzdálenosti obvykle za cenu menší směrové přesnosti. Dřeva bývají číslovaná 1, 3, 5, existují i další (mezi)stupně. Nižší číslo označuje delší dostřel, ale také obtížnější ránu. Dřevo č.1 viz drajvr.

Drajvr (Driver) – dřevo pro nejdelší rány, označované obvykle číslem 1. Na rozdíl od ostatních dřev je určeno výhradně pro odpal míče z týčka na odpališti. Dostřel touto holí u dobrých hráčů daleko přesahuje 200 metrů.

Cena golfové výbavy

Pro Vás, kteří začínáte, či si pohráváte s myšlenkou na golfovou hru, postačí jednoduchý půl set golfových holí, případně starší, již používané golfové hole, a to v cenách již od 2000,– Kč. Kompletní výbava (hole, bag, vozík, míčky, rukavice, boty, golfový deštník) běžného hráče mívá hodnotu obvykle v rozmezí 15 000–30 000 Kč a měla by vydržet na mnoho let (nicméně rukavice a boty se opotřebovávají). S přibývajícími zkušenostmi pak sami hledejte cestu za vyššími metami…

Přejeme Vám hezkou hru a mnoho zábavy!

Golf Resort LipinyRezervace

tel.: +420 596 311 455
mobil: +420 725 044 292
info@golflipiny.cz
Online rezervace »

Otevírací doba

Golfová recepce  8:00 - 19:00 

RESTAURACE 733 739 070

Sledujte aktuální počasí »

Najdete nás na Facebooku